Dy muaj pas tërmetit që solli 51 viktima, Thumana mbetet si zonë “fantazmë”


Gazeta Express
26 Janar 2020 23:01

Dy muaj pas tërmetit të 26 nëntorit Thumana, qyteza ku humbën jetën 24 vetë është boshatisur.

Pjesa më e madhe e banorëve vazhdojnë janë strehuar në hotelet e Shëngjinit dhe në çadra.

Disa prej tyre u rikthyen sot në Thumanë për të kujtuar viktimat dhe parë atë që ka mbetur pas në qytezën e tyre.

Te fundit


Kthehu lart