Dy filma të shkurtër nga Kosova me premierë botërore në Festivalin e Roterdamit - Gazeta Express
string(79) "dy-filma-te-shkurter-nga-kosova-me-premiere-boterore-ne-festivalin-e-roterdamit"

Arte

Gazeta Express

25/01/2024 13:19

Dy filma të shkurtër nga Kosova me premierë botërore në Festivalin e Roterdamit

Arte

Gazeta Express

25/01/2024 13:19

Sot nis Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Roterdam, i themeluar në vitin 1972, një ndër festivalet më prestigjioze të botës.

Këta dy filma të shkurtër janë të subvencionuar nga Qendra Kinematografike e Kosovës dhe do ta kenë premierën botërore në këtë festival. Filmat “Si e Verdhë e Sëmurë” nga Norika Sefa dhe “Krahët e Punëtorëve” nga Ilir Hasanaj, janë pjesë e programit “Tiger Short” ku sivjet garojnë gjithsej 21 filma.

Lexo Edhe:

/Express