Dusseldorfi ia fal epërsinë Bayernit përmes një autogoli - Gazeta Express

Dusseldorfi ia fal epërsinë Bayernit përmes një autogoli

Futboll

Gazeta Express

30/05/2020 18:48

Bayern Munichu ka arritur të kalojë në epërsi me rezultat 1:0 në ndeshjen kundër Fortuna Dusseldorfit, që po zhvillohet për momentin në stadiumin Allianz Arena dhe vlen për xhiron e 29-të të Bundesligës.

Në minutën e 14-të të ndeshjes, pas një harkimi në zonë nga Thomas Muller, Benjamin Pavard e goditi topin, i cili u devijua nga Zanka i Dusseldorfit, të cilit iu shënua autogoli, raporton Gazeta Express.