Dua Lipa zbulon sindromen nga e cila vuan - Gazeta Express
string(41) "dua-lipa-zbulon-sindromen-nga-e-cila-vuan"

Rozë

Gazeta Express

06/12/2022 10:09

Dua Lipa zbulon sindromen nga e cila vuan

Rozë

Gazeta Express

06/12/2022 10:09

Këngëtarja me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, ka dhënë së fundmi një intervistë për The Sun.

Artistja shqiptare gjatë rrëfimit ka pranuar se vuan nga sindroma ‘Imposter’ apo sindroma e mashtrimit, e cila ka të bëjë me mungesën e vetëbesimit.

Lexo Edhe:

27-vjeçarja tutje shtoi se gjen frymëzim tek artistët apo yjet e famshëm që vuajnë ngë vetëdyshimi.

“Shumë herë frymëzohem nga artistët që kanë vetëdyshim dhe e kanë njëfarë errësire brenda vetes. Dhe më pas çuditem me veten, pse më duhet të ndiej kaq shumë dhimbje për të qenë e zonja në punën që e bëj. Nganjëherë sindroma e mashtrimit ndikon keq në mua. Veçanërisht kur jam duke shkruar këngë”, tha ajo.

Dua javën e kaluar mbylli turneun e “Future Nostalgia” me një performancë në Shqipëri, për ndër të 110 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.