Driton Kuka shpallet trajneri i vitit 2020 - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

22/02/2021 17:09

Driton Kuka shpallet trajneri i vitit 2020

Sporte tjera

Gazeta Express

22/02/2021 17:09

Çmimin Trajneri i Vitit edhe për vitin 2020 e fitoi trajneri i xhudos, Driton Kuka.

KJo është hera e pestë që Kuka e fiton këtë çmim, shkruan Gazeta Express.

Me instruksionet dhe këshillat e tij, xhudistët kosovarë po korrin suksese të jashtëzakonshme, duke e ngritur lart e më lart flamurin e Kosovës.

Ky çmim po ndahet në ceremoninë e Laureatëve të vitit 2020 që e ka organizuar Komiteti Olimpik i Kosovës. /Gazeta Express/