Driton Kuka i numëron medaljet: Lagjja 'Aslan Çesma' në Pejë, një minierë e re! - Gazeta Express
string(74) "driton-kuka-i-numeron-medaljet-lagjja-aslan-cesma-ne-peje-nje-miniere-e-re"

Driton Kuka i numëron medaljet: Lagjja ‘Aslan Çesma’ në Pejë, një minierë e re!

Sporte tjera

Gazeta Express

19/03/2024 18:31

Driton Kuka i ka numëruar medaljet e fituara nga garuesit e tij, përfshirë këtu ato olimpike, botërore dhe evropiane.

Tri medalje olimpike, shtatë botërore dhe 28 evropiane, janë sukseset e jashtëzakonshme të sportit më të suksesshëm në vendin tonë, shkruan “Gazeta Express”.

Lexo Edhe:

Trajneri më i mirë në botë i xhudos e përmend edhe faktin se lagjja e Pejës, Aslan Çesma, prej nga kanë dalë kampionet olimpike, është një minierë e re.

“Aty ku po prodhohen metalet fisnike për shtetin tonë të ri e kombin Shqiptar. Edhe diçka, krejt medaljet Shqip flasin”, shkroi Kuka në “Facebook”. /Gazeta Express/