Driton Kuka e merr titullin “Doctor Honoris Causa” - Gazeta Express
string(48) "driton-kuka-e-merr-titullin-doctor-honoris-causa"

Sporte tjera

Gazeta Express

22/09/2022 11:37

Driton Kuka e merr titullin “Doctor Honoris Causa”

Sporte tjera

Gazeta Express

22/09/2022 11:37

Driton Kuka është shpërblyer sot me një tjetër çmim.

Trajnerit të suksesshëm i xhudos në fakt i është dhënë titulli “Doctor Honoris Caus” nga Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina, siç mund ta shihni duke klikuar KETU

Lexo Edhe:

Kjo ceremoni është mbajtur sot në amfiteatrin e Bibliotekës Qendrore Universitare të Kosovës, shkruan “Gazeta Express”.

Trajnerit më të mirë në botë të xhudos iu dha ky titull i nderit për kontributin e dhënë në sport dhe për promovimin e shtetit në arenën ndërkombëtare.

Kuka i ka fituar tri medalje të arta me garueset e saj, përfshirë këtu Majlinda Kelmendin, Nora Gjakovën dhe Distria Krasniqin.

Gjithashtu, si trajner i ka udhëhequr me sukses garuesit e tij drejt titujve evropianë dhe botërorë.

Ai konsiderohet si një vlerë kombëtare.

Kuka është ndier i nderuar dhe i privilegjuar me këtë vlerësim dhe titull të fituar. /Gazeta Express/