Drita – Llapi, mbyllet baras pjesa e parë në finalen e Kupës - Gazeta Express
string(57) "drita-llapi-mbyllet-baras-pjesa-e-pare-ne-finalen-e-kupes"

Drita – Llapi, mbyllet baras pjesa e parë në finalen e Kupës

Sport

Gazeta Express

26/05/2022 20:51

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës në futboll.

45 minutat e parë në përballjen mes Dritës dhe Llapit janë mbyllur baras, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Ndeshja finale po zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, teksa pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1:1.

Llapjanët kaluan të parët në epërsi pas një goli të bukur të shënuar nga Francesco Rivera në minutën e gjashtë.

27-vjeçari nga Meksika shënoi nga gjuajtja e lirë.

Gjilanasit barazuan pas gjysmë ore, kur Hamdi Namani shënoi me kokë në minutën e 36-të.

Namani shënoi pas një harkimi të bukur nga Muharrem Jashari. /Gazeta Express/