Drita ëndërroi, luftoi, por u eliminua me një gol të pranuar në minutën e 90-të - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

29/07/2021 21:55

Drita ëndërroi, luftoi, por u eliminua me një gol të pranuar në minutën e 90-të

Futboll

Gazeta Express

29/07/2021 21:55

Drita është eliminuar nga Europa Conference League me kokën lart. Humbi 3-2 me rezultat të përgjitshëm nga Feynoord.

Pas 90 minutave fantastik në stadiumin “De Kuip”, Drita nuk ka mundur të qëndrojë, t’i bëjë ballë sulmeve të shumta duke u eliminuar nga Europa Conference League, pasi humbi në Holandë 3-2.

Lexo Edhe:

Drita e nisi keq ndeshjen.

Pas shtatë minutave lojë pranuan gol, shënoi Til.

Por, skuadra kosovare arriti të përmbysë gjithçka për katër minuta.

Simonovski në minutën e 12’ dhe Fazliu në atë të 16’ i shënuan dy gola të shpejtë Feynoordit, duke heshtur gjithë stadiumin.

Në pjesën e dytë, Feynoordi arriti që të marrë kontrollin e ndeshjes, sërish Til shënoi për 2-2.

Derisa kur po bëheshin të gjithë gati për të tjera emocione, në minutën e 90-të, Til kompletoi het-trikun, duke shënuar për 3-2 për të shuar ëndrrën e futbollistëve të Dritës.

Sido që të jetë, skuadra kosovare do të kthehet me kokën lart, pas kualifikueseve mbresëlnëse në Europa Conference League. /Gazeta Express/