Drenica fiton me mund të madh ndaj Besës - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

16/04/2021 16:53

Me i fundit

Drenica fiton me mund të madh ndaj Besës

Futboll

Gazeta Express

16/04/2021 16:53

Drenica ka shënuar fitore ndaj Besës së Pejës me rezultat 1:2 në kuadër të javës së 29-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Kreshnik Uka ka qenë njeriu i ndeshjes për Drenicën në duel me Besën. Sulmuesi nga Skenderaj realizoi dy gola në përmbysjen e ‘kuqezinjëve’ përballë pejanëve.

Uka realizoi në minutat 37-të dhe 58-të për ta ndihmuar ekipin e tij drejt realizimit të triumfit të tetë sezonal që i shpije “Shqiponjat e Zeza” në kuotën e 33 pikëve në pozitën e tetë, aq sa ka edhe Llapi që ndodhet një pozitë më lartë.

Besa mbetet në pozitën e fundit të renditjes tabelare me vetëm 10 pikë të grumbulluara.