Dramë në fund, Arsenali mposhtet në minutat shtesë nga Porto - Gazeta Express
string(59) "drame-ne-fund-arsenali-mposhtet-ne-minutat-shtese-nga-porto"

Futboll

Gazeta Express

21/02/2024 22:57

Dramë në fund, Arsenali mposhtet në minutat shtesë nga Porto

Futboll

Gazeta Express

21/02/2024 22:57

Porto ka shënuar një fitore tejet të madhe në “frymën e fundit”.

Ekipi portugez triumfoi minimalisht 1:0 ndaj Arsenalit në shtëpi, në kuadër të fazës së 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Lexo Edhe:

E fitorja erdhi tek në sekondat e fundit të përballjes, shkruan Gazeta Express.

Ishte Galeno që shënoi në minutën e katërt shtesë për t’i dhënë përparësinë e madhe portugezëve.

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet pas tri javësh në Londër dhe Arsenali do të duhet të fitojë me dy gola e më shumë epërsi për ta arritur kualifikimin në çerekfinale.