Dortmund synon kualifikimin sonte, njëjtë edhe Lazio - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

02/12/2020 20:24

Dortmund synon kualifikimin sonte, njëjtë edhe Lazio

Futboll

Gazeta Express

02/12/2020 20:24

Borussia Dortmund e pret sonte në Signal Iguna Park skuadrën italiane të Lazio 

Skuadra gjermane ka fituar 3 ndeshjet e radhës pasi u mposht me rezultat 3-1 në Olympico në ndeshjen e parë të Lazios.

Por, Lazio pas asaj ndeshje ka fituar në një dhe ka barazuar në dy ndeshje dhe tani ka vetëm 8 pikë në tabelë.

Në rast të fitores se Borussia Dortmund, gjermanët do të kalonin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, derisa Lazio këtë do ta synonte ta bënte pas një jave, ku pret në Olympico skuadrën e Club Brugge.

Trajneri i Dortmundit ka startuar sonte me treshen e sulmit Reyna, Reus dhe Hazard dhe për çudi në formacionin startues nuk është Erling Haaland.

Në anën tjetër, Simone Inzaghi është më i kompletuar pasi që sonte starton me Correa dhe Immobile në sulm.

Vedat Muriqi nuk pritet të luajë në këtë ndeshje për shkak se vuan nga një lëndim që ka pësuar gjatë stërvitjeve në ije. /GazetaExpress/  

Formacionet zyrtare:

Borussia Dortmund

Lazio