Dortmund -Leverkusen, ndeshja më e mirë e javës së parë në Bundesligë-formacionet - Gazeta Express
string(79) "dortmund-leverkusen-ndeshja-me-e-mire-e-javes-se-pare-ne-bundeslige-formacionet"

Futboll

Gazeta Express

06/08/2022 17:43

Dortmund -Leverkusen, ndeshja më e mirë e javës së parë në Bundesligë-formacionet

Futboll

Gazeta Express

06/08/2022 17:43

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Borussia Dortmund dhe Bayer Leverkusen

Kjo ndeshje konsiderohet si më e mira e javës së parë në Bundesligë, një derbi në mes të dy skuadrave të cilat kërkojnë që të përfundojnë minimumi në vendin e katër në elitën e futbollit gjerman.

Lexo Edhe:

Reus, Malen, Billingham dhe Adeyemi synojnë që të jenë golashënues në këtë ndeshje e që kanë startuar nga minuta e parë kundër Leverkuse në Signal Iduna Park.

Në anën tjetër, Leverkusen synon që t’i prishë planet Dortmundit me sulmuesin e tyre në formë Patrick Schick. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Borussia Dortmund

Bayer 04 Leverkusen

Ndeshja fillon në ora 18:30