Dortmund e nis kundër Monchengladbach sezonin në Bundesligë - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

19/09/2020 17:33

Dortmund e nis kundër Monchengladbach sezonin në Bundesligë

Futboll

Gazeta Express

19/09/2020 17:33

Borussia Dortmund do të përballet sonte në ndeshjen hapëse të Bundesligës kundër Borussia Monchengladbach

Borussia Dortmund do të nis sezonin e ri në Bundesligë kundër skuadrës së Borussia Monchengladbach.

Të përzgjedhurit e Lucas Favre do të synojnë një fillim të mbarë ashtu sikurse bëri dje Bayern Munchen që mposhtën me një goleadë skuadrën e Schalke 04.

Dortmundi në këtë ndeshje ka zgjedhur që të startojë me treshen e frikshme përpara Sancho, Haaland dhe Bellingham. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Borussia Dortmund

Borussia Monchengladbach