Dorëheqja e Latifit, Kurti gjen zëvëndësimin deri në emërimin e ministrit të ri (VENDIM) - Gazeta Express
string(85) "doreheqja-e-latifit-kurti-gjen-zevendesimin-deri-ne-emerimin-e-ministrit-te-ri-vendim"

Lajme

Gazeta Express

07/10/2022 15:35

Dorëheqja e Latifit, Kurti gjen zëvëndësimin deri në emërimin e ministrit të ri (VENDIM)

Lajme

Gazeta Express

07/10/2022 15:35

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar menjëherë pas dorëheqjes së Rifat Latifit nga pozita e ministrit të Shëndetësisë dhe në pozitën e ushtrueses së detyrës e ka vendosur Dafina Gexha-Binjakun, shkruan Gazeta Express.

Vendimi është marrë sot nga shefi i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti./GazetaExpress/

Lexo Edhe:

Altin Berisha