Dokumentari i Bekim Fehmiut do të shfaqet në New York - Gazeta Express
string(53) "dokumentari-i-bekim-fehmiut-do-te-shfaqet-ne-new-york"

Dokumentari i Bekim Fehmiut do të shfaqet në New York

Arte

Gazeta Express

16/02/2024 14:29

Filmi dokumentar për Bekim Fehmiun pas premierës në Tiranë e Prishtinë do të prezantohet edhe në New York.

Ky dokumentar i cili paraqet copëza dhe histori nga jeta e autorit të madh shqiptar, Bekim Fehmiut, është realizuar me skenar të Fahri Musliut dhe regji të Valmir Tertinit.

Lexo Edhe:

Dokumentari është xhiruar në gjashtë shtete: Kosovë, Shqipëri, Serbi, Kroaci, Bosnjë dhe Hercegovinë si dhe Itali.

Filmi në New York do të shfaqet në këtë të shtunë, në Producers Club prej orës 20:00.