“Doktoresha më shpëtoi”, Aurela Gaçe tregon ngjarjen e vështirë para 16 vitesh - Gazeta Express
string(75) "doktoresha-me-shpetoi-aurela-gace-tregon-ngjarjen-e-veshtire-para-16-vitesh"

Rozë

Gazeta Express

25/05/2022 8:37

“Doktoresha më shpëtoi”, Aurela Gaçe tregon ngjarjen e vështirë para 16 vitesh

Rozë

Gazeta Express

25/05/2022 8:37

Këngëtarja e njohur, Aurela Gaçe ka vendosur të ndajë ditën e djeshme një moment të vështirë me ndjekësit e saj. Ajo ka postuar në rrjetin social “Instagram” një fotografi me doktoreshën amerikane Gwen Korovin, e cila e ka ndihmuar në situatën më të vështirë të jetës.

Këngëtarja ka zbuluar se para 16 vitesh ka rrezikuar ta humbasë zërin e saj unik.

Lexo Edhe:

“Pacientja e saj prej 16 vitesh. Gjatë një periudhe të vështirë timen me kordat vokale, ishte takimi me të që më bëri të kuptoj shumë mbi diçka që e ke edhe nesër mund të mos e kesh. Sa herë jam në New York, patjetër të jem nën kontrrollin e saj. Doktoreshë, faleminderit që më shpëtove zërin. Nuk mund të jetoj pa muzikë dhe faleminderit për kujdesin e madh ndaj meje. Të kam takuar në një periudhë shumë të vështirë dhe ja ku jam, duke performuar më e fortë e më e fortë.

Kur hyn në zyrën e saj, muret janë plot falenderime, nga artistët më të mëdhenj të muzikes pop, rock, jazz, opera, artistë të brodway prezantuesë etj. Nuk arrita t’i xhiroj gjithë muret e historisë së saj, por ndihem me fat që e kam mundesine të jem nën kujdesin e saj!”, ka shkruar Aurela.