Dobitë shëndetësore nga specat djegës - Gazeta Express
string(39) "dobite-shendetesore-nga-specat-djeges-2"

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

18/04/2024 20:25

Dobitë shëndetësore nga specat djegës

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

18/04/2024 20:25

Shumë njerëz janë të fiksuar se nuk duhet të hajmë djegës e disa të tjerë i bëjnë pjesë e të gjitha shujtave.

E vërteta është se specat djegës mund të bëjnë më shumë sesa thjesht ti jepni shije më të mirë ushqimit, transmeton Klan Kosova.

Lexo Edhe:

Specat ndihmojnë për shumë lloj sëmundjesh, ne do ju sjellim disa nga përfitimet që më parë nuk e dinit se i merrnit nga specat djegës.

Lufton dhimbjet e kokës dhe infeksionet

Lehtëson të gjitha dhimbjet

Ul kolesterolin dhe normalizon presionin e gjakut

Humbja e peshës

Ul inflamacionin

Lëkurë më të re

Shëron dhimbjet e syve

Ju bën më të fortë ndaj të nxehtit tropical.