Dobitë shëndetësore nga fasulet - Gazeta Express
string(31) "dobite-shendetesore-nga-fasulet"

Dobitë shëndetësore nga fasulet

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

02/06/2023 19:29

Fasulet janë ndër ushqimet më të shëndetshme dhe më të përdorura.

Ato janë ndër ushqimet më të pasura në karbohidrate dhe të pasura më shumë ushqyes.

Lexo Edhe:

Këto janë përfitimet shëndetësore të fasulet e bardha:

Janë burimi i proteinave

Një burim fantastik i antioksidantëve

Ju ndihmon të keni një dietë të pasur me fibra

Filloni nga sot që të konsumoni dhe të merrni të mirat e fasules.