"Do të lindë një fe e re", dalin parashikimet e reja të Baba Vangës - Gazeta Express
string(64) "do-te-linde-nje-fe-e-re-dalin-parashikimet-e-reja-te-baba-vanges"

Fun

Gazeta Express

22/09/2022 12:18

“Do të lindë një fe e re”, dalin parashikimet e reja të Baba Vangës

Fun

Gazeta Express

22/09/2022 12:18

Baba Vanga ishte analfabete, dhe shkrimi i saj ishte i vështirë për t’u kuptuar pasi fliste një dialekt të vështirë. Baba Vanga tha se fuqitë e saj paranormale vinin nga krijesa të padukshme, por ajo nuk mund t’i shpjegonte plotësisht ato.

Adhuruesit thonë se ajo parashikoi fillimin e rënies së Bashkimit Sovjetik, fatkeqësinë e Çornobilit, fitoren elektorale të Boris Yeltsin, datën e vdekjes së Stalinit, fundosjen e nëndetëses ruse Kursk, sulmet e 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara, dhe fitoren e Veselin Topalovit në turneun botëror të shahut, raporton abcnews.al.

Lexo Edhe:

Ka mjaft zëra që kundërshtojnë këto parashikime që mendojnë se këto deklarata justifikohen vetëm nga media për të tërhequr vëmendjen.

Parashikimet për të ardhmen:

2023 – Orbita e Tokës do të zhvendoset pak.

2025 – Europa do të shkretohet.

2028 – Një burim i ri energjie do të zhvillohet. Uria nuk do të jetë më problem.

2033 – Akulli në Polin e Veriut do të shkrihet. Niveli i oqeanit do të jetë vazhdimisht në rritje.

2046 – Klonimi do të mund të realizohet.

2076 – Bota do të sundohet përsëri nga komunistët.

2088 – Një sëmundje e re do të prekë planetin. Njerëzit do të plaken në pak sekonda.

2097 – Do të gjendet një kurë për sëmundjen.

2100 – Një diell i ri i krijuar nga njeriu do të ndriçojë anën e errët të planetit.

2111 – Njerëzit do të bëhen kiborgë.

2154 – Kafshët bëhen gjysmë-njerëz.

2167 – Do të lindë një fe e re.

2170 – Do të ketë një thatësirë të madhe.

2187 – Shpërthimi i dy vullkaneve do të ndërpritet me sukses.

2273 – Një racë e re do të lindë.

2288 – Njeriu do të jetë në gjendje të udhëtojë nëpër kohë. Do të kontaktojnë me alienët.

2304 – Zbulohet misteri i hënës.

2371 – Do të ketë sërish një thatësirë të madhe

2480 – Toka do të jetë në errësirë.

3005 – Do të ketë një luftë në Mars.

3797 – Nuk do të ketë më jetë në Tokë. Por njerëzit do të jenë në gjendje të jetojnë në planetë të tjerë të sistemit diellor.

Parashikimi i fundit që ajo bëri menjëherë para vdekjes së saj ishte se bota dhe universi siç e njohim ne do të marrin fund në vitin 5079. Është e domosdoshme të kuptohet se ajo që ajo tha ose mund të ketë thënë është informacion nga anëtarët e ekuipazhit.

Sidoqoftë, parashikimet e saj tërhoqën vëmendjen e shumë njerëzve në mbarë botën.