Do bënin vrasje, Gjykata vendos për 2 të rinjtë e arrestuar në Elbasan - Gazeta Express
string(69) "do-benin-vrasje-gjykata-vendos-per-2-te-rinjte-e-arrestuar-ne-elbasan"

Do bënin vrasje, Gjykata vendos për 2 të rinjtë e arrestuar në Elbasan

Shqiperi

Gazeta Express

01/06/2023 17:14

Brikin Rusta, Emanuel Rrapushi të cilët u kapen për tentativë vrasje si edhe Bojken Bahiti që iu gjetën në banesë drogë, armë dhe municion luftarak janë lënë në burg nga Gjykata e Elbasanit.

Më datë 26.05.2023 Policia Elbasan njoftoj finalizimin e operacionit të koduar Plani ku një grup të rinjsh do ekzekutonin një person tjetër. Gjatë operacionit janë arrestuar shtetasit Brikin Rusta, Boiken Bahiti, Emanuel Rrapushi si dhe u shpall në kërkim shtetasi Klaudjo Sulmina. Këto shtetas dyshohet se do të ekzekutonin Mariglen Hidën.

Lexo Edhe:

/Gazeta Express