Djokovic vazhdon me mesazhet kundër Kosovës edhe nga “French Open” - Gazeta Express
string(64) "djokovic-vazhdon-me-mesazhet-kunder-kosoves-edhe-nga-french-open"

Djokovic vazhdon me mesazhet kundër Kosovës edhe nga “French Open”

Sport

Gazeta Express

29/05/2023 17:31

Novak Djokovic po vazhdon me veprimet e tij skandaloze kundër Republikës së Kosovës.

Tenisti serb dha një mesazh kundër Kosovës pas fitores në raundin e parë të Grand Slamit “French Open”, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Djokovici triumfoi kundër tenistit me prejardhje nga Serbia, Aleksandar Kovacevic, i cili përfaqëson Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Pas kësaj, Djokovic u pa duke marrë një stilolaps dhe në ekranin e kamerës shkroi: “Kosova është zemra e Serbisë! Ndaloni dhunën”.

/Gazeta Express/