Djegia e mandateve, Basha i përgjigjet Metës: Ishte nxitës, ndihmoi Ramën të vinte në pushtet - Gazeta Express
string(90) "djegia-e-mandateve-basha-i-pergjigjet-metes-ishte-nxites-ndihmoi-ramen-te-vinte-ne-pushtet"

Djegia e mandateve, Basha i përgjigjet Metës: Ishte nxitës, ndihmoi Ramën të vinte në pushtet

Shqiperi

Gazeta Express

24/04/2024 12:20

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu është përgjigjur akuzave të Ilir Metës për djegien e mandateve.

Ai tha se Meta ka qenë pro djegies së mandateve dhe është përfituesi më i madh i pushtetit të Ramës.

Lexo Edhe:

“Ilir Meta ka qenë nxitës i djegies së mandateve, njësoj si të tjerët. Disa të tjerë si Ilir Meta hedhin gurin e fshehin dorën, këtë bëri pas 21 Janarit pastaj shkoi u puth me Ramën në Shkodër.
Ilir Meta është përfituesi më i madh i pushtetit të Ramës, është faktori kryesor për ardhjen e Ramës në pushtet dhe mbajtjen e tij në pushtet në 2017, dhe me çmenduritë e tij në 2021 të malit me gropa. Për ne Ilir Meta ka pushuar së ekzistuari si faktor politik, por si kryetar i PD qëndrimi im është që me Ilir Metën dhe Pl nuk ka për të pasur më asnjë marrëdhënie politike., Janë apo është pazarxhi kronik i cili problemet nuk i ka më as me PD, por atje ku i ka, të përballet me problemet që ka”, tha Basha.