Ditëlindja kthehet në tragjedi, fundoset anija me 25 persona në Itali - Gazeta Express
string(68) "ditelindja-kthehet-ne-tragjedi-fundoset-anija-me-25-persona-ne-itali"

Shqiperi

Gazeta Express

29/05/2023 11:53

Ditëlindja kthehet në tragjedi, fundoset anija me 25 persona në Itali

Shqiperi

Gazeta Express

29/05/2023 11:53

Një anije turistike e marrë me qira nga një grup miqsh për një ditëlindje është përmbysur në liqenin Maggiore në veri të Italisë për shkak të një stuhie të papritur. Mediet e huaja raportojnë se katër persona kanë humbur jetën nga 25 persona që ndodheshin në bord, përfshirë italianë dhe të huaj.

14 persona kanë mundur të shpëtojnë duke notuar në breg ndërsa 7  persona të tjerë u shpëtuan nga  ekipet e kërkim-shpëtimit.

Lexo Edhe:

/Gazeta Express