Ditë më parë u përmbyll ‘Java e filmit në Mitrovicë’ - Gazeta Express
string(50) "dite-me-pare-u-permbyll-java-e-filmit-ne-mitrovice"

Ditë më parë u përmbyll ‘Java e filmit në Mitrovicë’

Arte

Gazeta Express

19/09/2023 16:31

Me përkrahje të 7Arte, Qendrës Kinematografike të Kosovës dhe Ministrisë së Kulturës u përmbyll Java e Filmit në Mitrovicë.

Përgjatë 4 netëve qytetarët patën mundësinë të shohin filmat më të njohur kosovar ndër vite.

Lexo Edhe:

Java filloi me filmin “Vera andrron detin”, nën regji të Kaltrina Krasniqit, për të vazhduar tutje me filmin “Nëntori i Ftohtë” me regji të Ismet Sijarinës. Natën e tretë u shfaq filmi “Exile”, me regjisor Visar Morina, dhe për ta mbyllur javën u dha filmi “Në kërkim të Venerës” me regji të Norika Sefa.

/Express