Dita e katërt e Festivalit të Teatrove në Ferizaj - Gazeta Express
string(49) "dita-e-katert-e-festivalit-te-teatrove-ne-ferizaj"

Dita e katërt e Festivalit të Teatrove në Ferizaj

Arte

Gazeta Express

30/08/2023 15:24

Sonte në natën e katërt të Festivalit të Teatrove mbahet shfaqja ‘Antigonat’ dhe mbrëmja muzikore me grupin ‘Zwada’.

Drama ‘Antigonat’ nga Sofokliu dhe Anouilh me regji të Erson Zymberit dhe dramaturgji të Jeton Neziraj luhet sonte me fillim nga ora 19:00 në Teatrin ‘Adriana’.

Lexo Edhe:

Mbrëmja muzikore nga grupi ‘Zwada’ fillon nga ora 21:00 në oborrin e teatrit ‘Adriana’.

Festivali i Teatrove në Ferizaj ka filluar me gusht dhe do të mbahet deri më 4 shtator.

/Express