Distria në lot pas marrjes së medaljes dhe intonimit të himnit të Kosovës në Tokio - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

24/07/2021 13:24

Distria në lot pas marrjes së medaljes dhe intonimit të himnit të Kosovës në Tokio

Futboll

Gazeta Express

24/07/2021 13:24

Distria Krasniqi e ka rrëmbyer medalje e artë në “Tokio 2020”.

Distria Krasniqi i ka siguruar medalje olimpike Kosovës në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, duke e rrëmbyer të Artën.

Lexo Edhe:

Në finalen e madhe, Distria e mposhti japonezen, Funa Tonaki.

Ajo bëri që flamuri i Kosovës të ngjitet më së larti në Tokio dhe pas marrjes së medaljes, u intonua edhe himni, Distria thjesht nga lumturia për këtë ëndërr të bërë realitet, s’mund t’i ndalte lotët, raporton Gazeta Express.