Distria Krasniqi ndalet në çerekfinale, kërkon të bronztën përmes repesazhit - Gazeta Express
string(75) "distria-krasniqi-ndalet-ne-cerekfinale-kerkon-te-bronzten-permes-repesazhit"

Distria Krasniqi ndalet në çerekfinale, kërkon të bronztën përmes repesazhit

Sporte tjera

Gazeta Express

22/03/2024 13:08

Distria Krasniqi nuk ka arritur ta prek gjysmëfinalen e Grand Slamit të Tbilisit.

Garuesja jonë është ndalur në çerekfinale nga spanjollja Ariane Toro Soler, në kategorinë deri në 52 kg.

Lexo Edhe:

Meçi prodhoi një luftë të fortë mes njëra tjetrës, e cila zgjati 10 minuta.

Tash, Disi do e kërkojë të bronztën përmes repesazhit.

Kampionja Olimpike në xhiron e tretë mposhti me Ëazaari, holandezen Naomi Van Krevel.

Krasniqi në xhiron e parë ishte e lirë, në xhiron e dytë ajo mposhti me Ëazaari dhe Ippon, rusen Iana Zhilkina./Gazeta Express