Distria Krasniqi kalon dy raundet e para pa luftë në Botërorin e xhudos - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

06/06/2021 11:16

Distria Krasniqi kalon dy raundet e para pa luftë në Botërorin e xhudos

Sporte tjera

Gazeta Express

06/06/2021 11:16

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi paraqitet sot në Kampionatin Botëror të xhudos që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Ajo nuk pati luftë në raundin e parë për shkak se në atë raund garojnë xhudistet që kanë performanca më të dobta dhe më të pakta, shkruan Gazeta Express.

Në raundin e dytë, ajo fitoi pa lojë ndaj xhudistes hungareze, Eva Csernoviczki.

Në raundin e tretë, Distria Krasniqi do të përballet me Sabina Giliazovan. /Gazeta Express/