Disa arsye të forta pse gratë shtatzëna duhet të shkojnë në plazh - Gazeta Express
string(65) "disa-arsye-te-forta-pse-grate-shtatzena-duhet-te-shkojne-ne-plazh"

Disa arsye të forta pse gratë shtatzëna duhet të shkojnë në plazh

Keshilla Mjekësore

Gazeta Express

20/06/2022 22:36

Nëse ju jeni shtatzënë duhet të shkoni sa më shpesh në plazh këtë verë. Valët e detit, dielli i ndritshëm, rëra e nxehtë e gjëra të tilla, të ngjashme, do ju bëjnë të ndiheni të relaksuara.

Përveç relaksit ju do të merrni dhe një sërë përfitimesh, të cilat jua tregojmë më poshtë.

-Është vendi ideal për të biseduar ose për të kaluar kohë me familjen ose miqtë.

-Ushqimi që ju nuk e pëlqeni gjatë shtatzënisë, por duhet ta hani, bëhet më i shijshëm kur jeni në plazh.

-Keni mundësi për shëtitje përgjatë bregdetit, që do ju relaksojë.

-Do ndiheni më energjike dhe më të shëndetshme.

-Do të keni kohë të lexoni libra dhe shfrytëzoni kohën të bëni gjërat që ju pëlqejnë.