Diplomaci në sport, tifozët shqiptarë i kërkojnë Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës - Gazeta Express
string(87) "diplomaci-ne-sport-tifozet-shqiptare-i-kerkojne-spanjes-njohjen-e-pavaresise-se-kosoves"

Lajme

Gazeta Express

25/06/2024 8:01

Diplomaci në sport, tifozët shqiptarë i kërkojnë Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës

Lajme

Gazeta Express

25/06/2024 8:01

Tifozët shqiptarë që angazhohen në diplomacinë qytetare në Düsseldorf.

Gjatë lojës së mbrëmshme në mes të Spanjës dhe Shqipërisë, tifozët kuq e zi kanë çuar një mesazh për shtetin spanjoll.

Lexo Edhe:

Në një billbord ata i janë përgjëruar Spanjës që ta njoh Kosovën si shtet. “Nuk do të humbisni asgjë, përkundrazi do ta fitoni një mik të mirë”, shkruan në mesazhin e tifozëve në gjuhën angleze.