Diell dhe vranësira mesatare gjatë ditës së sotme - Gazeta Express

Diell dhe vranësira mesatare gjatë ditës së sotme

Ballina

Gazeta Express

19/02/2020 9:28

Moti në Maqedoninë e Veriut pritet të jetë kryesisht me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare, ndërsa nga pasditja vranësirat do të rriten.

Temperatura e mëngjesit lëvizin prej minus 1 deri në 5 gradë, ndërsa e ditës prej 7 deri në 16 gradë.

Në Shkup moti pritet të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare, ndërsa nga pasditja vranësirat do të rriten. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në dy, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 13 gradë./V.Leka/