Diell dhe vranësira mesatare gjatë ditës së sotme - Gazeta Express

Diell dhe vranësira mesatare gjatë ditës së sotme

Gazeta Express

23/01/2020 9:55

Moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla lokale deri në mesatare. Do të fryejë mesatare dhe herë pas here e përforcuar veriore përgjatë Vardarit.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin nga minus 7 deri në 0 gradë, ndërsa temperatura ditore nga 5 deri në 11 gradë Celsius.

Në Shkup do të jetë me diell dhe vranësira të pakta deri mesatare, si dhe me erë të dobët me drejtim nga veriu.Temperatura e mëngjesit do të bien deri në minus 3 gradë, ndërsa temperatura ditore do të arrin deri në 7 gradë.

Moti gjatë fundjavës do të jetë i ndryshueshëm. Të dielën do të ketë reshje të përkohshme të shiut./GazetaExpress/