Diell dhe erë e dobët gjatë ditës së sotme - Gazeta Express

Diell dhe erë e dobët gjatë ditës së sotme

Ballina

Gazeta Express

08/04/2020 9:47

Moti do të jetë  me diell me erë të dobët deri në mesatare  verilindore.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë prej minus një deri në katër gradë Celsius, ndërsa e ditës do të lëvizë prej nëntë deri në 21 gradë Celsius.

Në Shkup do të jetë me diell me erë të dobët deri në mesatare verilindore.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë  deri në zero gradë Celsius, ndërsa e ditës deri në 19 gradë Celsius.

Vijon periudha e motit stabil, kryesisht me diell dhe më ngrohtë me rritje të temperaturave të ditës. Deri të enjten temperatura e mëngjesit vende-vende  do të jetë nën zero. Nga dita e shtunë do të ketë rritje të vranësirave.