Detaji që na kishte shpëtuar në foton e Messi-t dhe Ronaldo-s - Gazeta Express
string(61) "detaji-qe-na-kishte-shpetuar-ne-foton-e-messi-t-dhe-ronaldo-s"

Lajme

Gazeta Express

24/11/2022 14:56

Detaji që na kishte shpëtuar në foton e Messi-t dhe Ronaldo-s

Lajme

Gazeta Express

24/11/2022 14:56

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi thyen internetin me postimin e bwrw me foton e tyre për Louis Vuitton. Megjithatë një detaj duket se na shpëtoi në këtë foto.

Tifozët e shahut kuptuan shpejt se pozicioni i gurëve të shahut nuk ishte caktuar rastësisht, por që imiton një ndeshje të luajtur nga mjeshtrit Magnus Carlsen dhe Hikaru Nakamura në turneun e shahut Norway Chess në vitin 2017. Të dy reaguan në Twitter.

Lexo Edhe:

Ndeshja e ikonave të shahut rezultoi në një barazim midis tyre, duke i dhënë fund debatit se kush prej tyre ishte më i mirë. Thënë kjo, vendosja e gurëve hedh poshtë qasjen “Messi apo Ronaldo” për dy nga lojtarët më të mëdhenj të futbollit në histori.

Messi dhe Ronaldo nuk kanë fituar kurrë një Kupë Bote për ekipet e tyre përkatëse, Argjentinën dhe Portugalinë. Do të ishte historike sikur të ndesheshin në finalen e këtij turneu, i cili me gjasë do të jetë i fundit për ta.