Detaje nga vdekja e minatorit në Bulqizë/ Tentoi t’i shpëtonte vdekjes duke u futur në vendin e sigurisë - Gazeta Express

Shqiperi

Gazeta Express

20/09/2021 10:32

Detaje nga vdekja e minatorit në Bulqizë/ Tentoi t’i shpëtonte vdekjes duke u futur në vendin e sigurisë

Shqiperi

Gazeta Express

20/09/2021 10:32

Dalin në dritë detaje të reja në lidhje me vdekjen e minatorit Muharrem Plaku. 61-vjeçari ngeli i bllokuar në galeri në zonën D, në 450 metra thellësi.

Bëhet e ditur se në momentin e shembjes së masivit shkëmbor minatori është futur në një boshllëk katror të ndërtuar prej druri të cilët vendosen ku ka rrezik shembjeje, por ka qenë e pamundur që ky vend të mbrojë jetën e tij.

Lexo Edhe:

Kjo pasi janë shembur me qindra metër kub masiv shkëmbor, duke i shkaktuar dhe vdekjen e menjëhershme 61-vjeçarit.