38-vjeçari i vrarë në Durrës, nipi i “Arapit të Sukthit” - Gazeta Express
string(60) "detaje-38-vjecari-i-vrare-ne-durres-nipi-i-arapit-te-sukthit"

38-vjeçari i vrarë në Durrës, nipi i “Arapit të Sukthit”

Shqiperi

Gazeta Express

27/09/2023 10:25

Fatjon Dervishi, i cili u ekzekutua me breshëri plumbash brenda automjetit në Sukth, është nipi i “Arapit të Sukthit”. Viktima ka qenë në automjet me shokun e tij kur i bë atentat.

38-vjeçari u dërgua në spital, por nuk i mbijetoi plagëve të marra. Ndërsa shoku i tij nuk u prek nga plumbat, duke shpëtuar mrekullisht.

Lexo Edhe:

“Në Katund, Sukth, tek shinat e trenit, nga persona ende të paidentifikuar është qëlluar me armë zjarri shtetasi F.D, 38 vjeç, i cili u transportua menjëherë në spital për ndihmë mjeksore, por si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital”, njoftoi policia.

Po kush është “Arapi i Sukthit”?

“Arapi i Sukthit” është një personazh i njohur për drejtësinë.

Ai është person me precedent kriminal në trafikun e lëndëve narkotike dhe i skeduar për vrasje. ‘Arapi i Sukthit’ në vitin 1991 është akuzuar për vrasjen e A.Cyrbja.

Ndërkohë, viktima është banor i zonës Katund Sukth dhe nuk është person me precedent të mëparshëm penal.