Dëshmitari që pa aksidentin ku ishte mjeku Salihi: Më i rëndi që kam parë - Gazeta Express
string(72) "deshmitari-qe-pa-aksidentin-ku-ishte-mjeku-salihi-me-i-rendi-qe-kam-pare"

Dëshmitari që pa aksidentin ku ishte mjeku Salihi: Më i rëndi që kam parë

Gazeta Express

05/07/2022 21:11

Ka vdekur mjeku i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Gjakovë, Mentor Salihi, i cili kishte qenë në autoambulancën që u aksidentua ditë më parë në Gjakovë.

Këtë për Klan Kosova e ka konfirmuar drejtori i QKMF-së në Gjakovë, Arben Koshi.

Lexo Edhe:

Para disa ditësh ka vdekur edhe shoferi i autoambulancës, Skofiar Gjini, i cili vdiq pikërisht në ditën kur i kishte bërë një vit që ishte punësuar në këtë qendër mjekësore.

Në aksidentin e rëndë, që ndodhi më 30 qershor, u lënduan rëndë shoferi i autoambulancës, mjeku, tekniku dhe njëri nga dy të lënduarit që po barteshin nga një aksident tjetër.

Një dëshmitar, që ka folur për Klan Kosova, ka thënë se ky ishte aksidenti më i madh që ka parë ndonjëherë.