Derisa Apple ka zvogëluar prodhimin e iPhone 13, Samsung nis prodhimin masiv të telefonave Galaxy S22 - Gazeta Express

AutoTech

Gazeta Express

03/11/2021 19:11

Derisa Apple ka zvogëluar prodhimin e iPhone 13, Samsung nis prodhimin masiv të telefonave Galaxy S22

AutoTech

Gazeta Express

03/11/2021 19:11

Samsung po përgatitet për eventin e Janarit Unpacked, ku do të prezantojë serinë e telefonave inteligjentë Galaxy S22.

Sipas WinFuture, Samsung ka filluar prodhimin masiv të komponentëve për serinë Galaxy S22 dhe ka hasur në probleme të vogla.

Lexo Edhe:

Është e zakonshme të fillohet prodhimi i një modeli të ri dhe dihen disa detaje të tjera.

Informacionet e reja thonë se Samsung prodhon komponentë kryesisht për modelet Galaxy S22 dhe Galaxy S22 Plus, ndërsa prodhimi i modelit S22 Ultra ka prioritet versionin amerikan.

Sidoqoftë, të tre pajisjet janë ende në rrugën e duhur përpara nisjes në janar 2022, pavarësisht mungesës aktuale të çipit.