Deputetja shqiptare do ta udhëheq seancën konstituive të përbërjes së re parlamentare - Gazeta Express
string(85) "deputetja-shqiptare-do-ta-udheheq-seancen-konstituive-te-perberjes-se-re-parlamentare"

Maqedoni

Gazeta Express

18/05/2024 14:28

Deputetja shqiptare do ta udhëheq seancën konstituive të përbërjes së re parlamentare

Maqedoni

Gazeta Express

18/05/2024 14:28

Deputetja e koalicionit shqiptar VLEN, Merita Koxhaxhiku do të udhëheq me seancën konstituive të përbërjes së re parlamentare.

Sipas rregullores së Kuvendit, seanca e parë do të udhëhiqet nga deputetja më në moshë dhe se kësaj do i takoj Koxhaxhikut e cila është 66 vjet, pak muaj më e moshuar se kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, i cili po ashtu ka 65 vjet.

Lexo Edhe:

Seanca konstituive është njoftuar se do të mbahet më 28 maj, por me shumë gjasë ajo do të zhvendoset një ditë më parë – më 27 maj.

Në këtë seancë do të zgjidhet edhe kryetari i ri i Kuvendit, që pritet ti takoj koalicionit VLEN.(INA)