Dënimi i Gucatit dhe Haradinajt, deklarohet Ramush Haradinaj - Gazeta Express
string(59) "denimi-i-gucatit-dhe-haradinaj-deklarohet-ramush-haradinaj1"

Lajme

Gazeta Express

23/05/2022 20:59

Dënimi i Gucatit dhe Haradinajt, deklarohet Ramush Haradinaj

Lajme

Gazeta Express

23/05/2022 20:59

Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj ka reaguar pasi Gjykata Speciale dënoi me nga 4 vjet e gjysmë Hysni Gucatin e Nasim Haradinajn. Gjykata ata i shpalli fajtorë për pengim të administrimit të drejtësisë.

“Është e ditur se të dhënat sensitive të një organi gjyqësor ose hetues janë të mbrojtura me ligj  dhe askush jo i autorizuar s’mund t’i ekspozojë. Atëherë unë  u kam bërë vërejtje, u kam bërë kritikë por unë mendoj se edhe Nasimi edhe Hysniu në atë kohë nuk i kanë menduar të gjitha këto aspekte, por të bindur se po tregojnë një gjendje kanë vepruar ashtu”, tha Haradinaj në emisionin Pressing në T7.

Lexo Edhe:

“Po vazhdon ajo golgota mbi UÇK’në, mbi Kosovën. Po vazhdojnë këto pasoja mbi çlirimtarët”, thotë Haradinaj.

“Nasimi si fëmijë ka qenë i burgosur politik, pjesëmarrës i luftës. E gjithë familja në burg, baba në burg, motrat, nana. Si familje janë ndër breza atdhetar të dëshmuar”, tha Haradinaj.

“Duhet të luftojmë për epilogun e drejtësisë. Në sallë të gjykatës duhet dëshmuar e vërteta”, theksoi ai.