Del raporti i fundit për vdekjet dhe rastet e reja me Covid - Gazeta Express
string(61) "del-raporti-i-fundit-per-vdekjet-dhe-rastet-e-reja-me-covid-2"

Lajme

Gazeta Express

06/08/2022 13:26

Del raporti i fundit për vdekjet dhe rastet e reja me Covid

Lajme

Gazeta Express

06/08/2022 13:26

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit është regjistruar një rast i vdekjes dhe 930 raste të reja me Covid-19, raporton Express.

Këto raste janë konfirmuar pas testimit të 2 mijë e 779 mostrave.

Lexo Edhe:

Nga dje, janë shëruar edhe 1 mijë e 479 qytetarë.

Numri i rasteve aktive ka arritur në 8 mijë e 702./Gazeta Express