Del posteri zyrtar i filmit Joker 2, konfirmohen personazhet, data e trailerit dhe premierës - Gazeta Express
string(90) "del-posteri-zyrtar-i-filmit-joker-2-konfirmohen-personazhet-data-e-trailerit-dhe-premieres"

Del posteri zyrtar i filmit Joker 2, konfirmohen personazhet, data e trailerit dhe premierës

TV/Film

Gazeta Express

03/04/2024 21:40

Llogaria zyrtare e filmit në X konfirmoi gjithashtu se traileri i parë do të publikohet të martën, më 9 prill.

Arthur Fleck i Joaquin Phoenix dhe Harley Quinn i Lady Gaga janë paraqitur në posterin “Joker: Folie à Deux” që lë të kuptohet për vazhdimin e ardhshëm të filmit. Pas suksesit të madh në arkë dhe vlerësimeve të filmit të vitit 2019, regjisori Todd Phillips do të rikthehet me Joker 2, i cili do ta ketë aktorin fitues të Oscarit edhe një herë në rolin e antagonistit ikonik të Batman.

Lexo Edhe:

Në fakt, “Joker: Folie à Deux” do të jetë i vetmi film i DC që do të shfaqet në vitin 2024, konkretisht në tetor. Llogaria zyrtare e filmit në X konfirmoi gjithashtu se traileri i parë do të publikohet të martën, më 9 prill.

View this post on Instagram

A post shared by Todd Phillips (@toddphillips)

Filmi origjinal i Joker pa Joker-in e Phoenix, emri i vërtetë Arthur Fleck, duke u përpjekur të gjente vendin e tij në Gotham City, pavarësisht se u refuzua. Gjatë muajve të fundit, fansat kanë marrë më shumë informacione nga Joker: Folie à Deux, të cilat e kanë vënë Harley Quinn përpara dhe në qendër për të qenë bashkëpunëtorja e djallëzuar e Jokerit.

Përveç kësaj, kasti i Joker: Folie à Deux përfshin gjithashtu Brendan Gleeson, Catherine Keener, Jacob Lofland, Steve Coogan, Ken Leung dhe Harry Lawtey.