De Bruyne, mesfushori i sezonit në Champions League - Gazeta Express

De Bruyne, mesfushori i sezonit në Champions League

Futboll

Gazeta Express

01/10/2020 17:54

Ka nisur hedhja e shortit për fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve në Nyon.

Gjatë hedhjes së shortit, UEFA po ndanë çmimet për më të mirët për sezonin 2019/20.

Kevin de Bruyne i Manchester City, e ka mposhtur Thiago Alcantaran dhe Thomas Mullerin për ta fituar çmimin e mesfushorit të sezonit në UEFA Champions League.

Gardiani i Bayern Munich, Manuel Neuer, ka fituar çmimin e portierit të sezonit.

Neuer i mposhti Oblakun dhe Navasin.

Kurse Joshua Kimmich, e ka fituar çmimin e mbrojtësit të sezonit.

Ai mposhti shokët e skuadrës, David Alaba dhe Alphonso Davies. /Gazeta Express/