Davonte Lacy, përforcimi i parë i huaj te Bashkimi - Gazeta Express
string(49) "davonte-lacy-perforcimi-i-pare-i-huaj-te-bashkimi"

Davonte Lacy, përforcimi i parë i huaj te Bashkimi

Sport

Gazeta Express

02/08/2022 20:20

KB Bashkimi ka zyrtarizuar këtë të martë përforcimin e parë të huaj.

Bëhet fjalë për Davonte Lacyn, i cili ka arritur marrëveshje me klubin nga “Sezai Surroi” për sezonin 2022/23, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Fundori amerikan karrierën e tij e ka ndërtuar duke luajtur në Sllovaki, Holandë, Austri dhe Gjermani.

Davonte Lacy është 29-vjeçar.

Njoftimi i plotë nga KB Bashkimi:

“Davonté Lacy zbarkon ne Sezai Surroi !

KB Bashkimi ka arritur marrëveshje me fundorin e fuqishëm amerikan Davonté Lacy 29 vjeçar.

Me një përvojë të suksesshme ndërkombëtare  si në ligat sllovake, holandeze, austriake dhe së fundmi në atë gjermane, Davonté do të jetë  pjesë e ekipit për sezonën 2022/23.

I urojmë mirëseardhje lojtarit tonë të ri në familjen portokall e zi”. /Gazeta Express/