Dasma e vajzës të Ethem Çekut, tre Kryeministrat e AAK'së, ish-Presidenti dhe biznesmeni i njohur bashkë në tavolinë - Gazeta Express
string(113) "dasma-e-vajzes-te-ethem-cekut-tre-kryeministrat-e-aakse-ish-presidenti-dhe-biznesmeni-i-njohur-bashke-ne-tavoline"

Dasma e vajzës të Ethem Çekut, tre Kryeministrat e AAK’së, ish-Presidenti dhe biznesmeni i njohur bashkë në tavolinë

Lajme

Gazeta Express

21/06/2024 23:08

Është martuar sonte vajza e ish-ministrit Ethem Çekut, shkruan Gazeta Express.

Ka qenë lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ai i cili tha se i është bashkuar gëzimit të familjes, teksa ka uruar ciftin për martesë.

Lexo Edhe:

“Me Ethemin na bashkoi ideali për lirinë e Atdheut. Rrugët na u bashkuan edhe në proceset e shtetformimit e shtetndërtimit të Republikës së Kosovës. Sonte na bashkoi gëzimi i martesës së vajzës Tringës me Lumin. Çiftit të ri ju priftë e mbara në jetë”, ka thënë ai.

Prezent në këtë dasmë kanë qenë ish-kryeministrat Bajram Kosumi, Ramush Haradinaj e Agim Çeku, ish-presidenti Fatmir Sejdiu dhe biznesmeni Ramiz Kelmendi./Express/