Dashuri dhe para, këto shenja paskan shumë fat sot - Gazeta Express

Dashuri dhe para, këto shenja paskan shumë fat sot

Ballina

Gazeta Express

23/01/2020 7:35

Dashi

Një buzëqeshje do të rezultojë më e vlefshme se një grusht i madh me para sot. Ecni përpara dhe përdorni sharmin tuaj për të marrë atë që dëshironi. Shfrytëzoni atë që keni për të hyrë në atë që dikush tjetër tashmë ka hyrë. Ky nuk është manipulim.

Demi

Rutina juaj e përditshme nuk do të duket kaq e shurdhër sot. Përqafoni të gjithë kaosin. Në fund të fundit, po stimulon mendjen tuaj në një mënyrë krejt të re. Nëse e lini veten të shqetësoheni për mënyrën se si do të funksionojnë gjërat, do të vini veten në shqetësime emocionale pa ndonjë arsye të vërtetë.

Binjakët

Si koncept, dashuria mund të jetë e rëndësishme për ju tani, por mund të keni disa ndjenja joromantike sot. Do të ishte diçka me mend për ju të shmangni çdo gjë shqetësuese. Trajtojeni veten në një vetmi luksoze.

Gaforrja

Ju mund të hutoheni kur dikush afër jush mbështet dy ide në dukje kontradiktore sot. Nuk varet gjithmonë nga ju që të organizoni mendimet e të dashurit tuaj. Ndonjëherë, ata duhet ta bëjnë vetë këtë.

Luani

Mendimet tuaja kanë peshë ekstra tani, kështu që jepuni zë atyre, nëse me të vërtetë dëshironi të bëni disa ndryshime në botën tuaj. Përfshihuni edhe kur dikush thotë diçka me të cilën nuk jeni dakord. Ju nuk duhet të habiteni kur të tjerët ju bashkohen në betejë.

Virgjëresha

Nëse doni një shkëmbim të thellë dhe domethënës të ideve sot, duhet të tregoheni krijues dhe të keni guximin të veproni në një mënyrë të pazakontë ose të papritur. Ju duhet të merrni vëmendjen e tyre. Ndonjëherë stili është po aq i rëndësishëm sa substanca.

Peshorja

Ndonjëherë nuk ka asgjë të keqe të intrigoheni më shumë nga mënyra se si duket diçka sesa nga praktikimi i saj. Të kesh vëmendje për bukurinë është e rëndësishme dhe do të të ndihmojë të krijosh stilin tënd. Zgjidhni gjërat bazuar në mënyrën se si pamja e tyre ju bën të ndjeheni.

Akrepi

Nëse po përpiqeni të tërhiqni vëmendjen e dikujt sot, duhet të zgjidhni një qasje joligjore. Në vend që ekspozoni sa m shumë veten, përpiquni të jeni më të pakapshëm. Mos jini shumë të thjeshtë për t’u kapur.

Shigjetari

Historia tregon se ndryshime të mëdha mund të ndodhin kur njerëzit bashkohen për një kauzë. Është koha për të bashkuar forcat, nëse me të vërtetë dëshironi të arrini gjërat. Bashkohuni me një klub, grup ose një lloj organizate tjetër që beson në atë në të cilën besoni edhe ju.

Bricjapi

Sot ftesa e një miku mund t’ju ndihmojë të mësoni më shumë rreth një kulture të huaj për të cilën keni qenë gjithmonë kuriozë. Kjo është një ditë e mrekullueshme që ju të eksploroni dhe të mësoni për sa më shumë aspekte të ndryshme të kësaj kulture unike.

Ujori

Nëse vazhdoni të përqendroheni në një dështim ose zhgënjim të kohëve të fundit, nuk do të rriteni dhe nuk do të arrini kurrë potencialin tuaj të plotë. Shfrytëzoni një shans dhe hidheni frikën nga ballkoni. Me financat do të keni sukses.

Peshqit

Detyra juaj kryesore sot do të jetë të përpiqeni të kuptoni se si të përfitoni nga shanset që ju ofrohen. Thjesht dëgjoni instinktin dhe zgjidhni rrugën që ju premton më së shumti përmbushje. Shmangni çdo gjë që duket si një rrugë e shkurtër.