"Dardanet" mposhten nga Portugalia, humbin shansin për kualifikim në Evropian - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

05/06/2021 21:51

“Dardanet” mposhten nga Portugalia, humbin shansin për kualifikim në Evropian

Sporte tjera

Gazeta Express

05/06/2021 21:51

Mungesat e shumta bënë që vashat tona të hendbollit të humbin ndeshjen me Portugalinë duke u mposhtur me rezultat 30:17.

Njëherit me këtë humbje, humbet edhe mundësia për kalim në fazën e dytë kualifikuese për EURO 2022.

Kosova mbyll grupin në vendin e dytë me dy fitore dhe një humbje, shkruan Gazeta Express.

Para dy ditëve, “Dardanet” kishin mposhtur Qipron, kurse dje fituan edhe ndaj Luksemburgut. /Gazeta Express.