Dardan Berisha, MVP i xhiros së 7 - Gazeta Express

Dardan Berisha, MVP i xhiros së 7

Sport

Gazeta Express

22/10/2021 13:44

Java e shtatë e Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll dhuroi ndeshje interesante, duke veçuar derbin ndërmjet Pejës dhe Golden Eagle Yllit, apo nënkampionit kundër kampionit.

Pikërisht nga derbi vjen MVP i xhiros, i cili është kapiteni i Pejës, Dardan Berisha. Ai ndaj Yllit kishte 23 pikë, gjashtë kërcime, gjashtë asistime dhe një top të vjedhur. Pejanët janë liderë në tabelë me gjashtë fitore dhe një humbje, e merita të mëdha ka kapiteni i Pejës dhe Kosovës, Dardan Berisha, i cili në këtë edicion ka mesatare prej 22.5 pikëve, 4.8 kërcime e 4.3 asistime.

Lexo Edhe:

Ndërkohë, top 5 basketbollistët me indeksin më të lartë të xhiros së shtatë janë: Courtney Fells i Prizrenit 16 me 35, Amin Hot i Trepçës me 31, Urim Zenelaj i Prizrenit 16 me 31, Ivan Koljeviq i Prizrenit 16 me 27 dhe Andi Shehu i Bashkimit me 27.