“Dance The Night” quhet kënga e re e Duas - Gazeta Express
string(39) "dance-the-night-quhet-kenga-e-re-e-duas"

“Dance The Night” quhet kënga e re e Duas

Muzike

Gazeta Express

26/05/2023 22:15

Dua Lipa ka publikuar këngën e saj të re “Dance The Night”, e cila i paraprin filmit të Greta Gerwig, “Barbie”.

Kënga u realizua nga Mark Ronson, Andrew Wyatt si dhe Picard Brothers me një video mjaft të veçantë.

Lexo Edhe:

Artistja shqiptare po ashtu është shfaqur si një ‘barbie’ e vërtetë me paraqitje e një vallëzim tejet sensual.

“Dance the Night” u shkrua nga Lipa, Wyatt, Caroline Ailin dhe Mark Ronson.